Czy warto zatrudnić elektryka?

serwis nagrzewnic olejowych

Chociaż wiele osób uważa, że drobne naprawy elektryczne nie wymagają zatrudnienia takiego specjalisty, jak wykwalifikowany elektryk, to jednak większość miejsc pracy decyduje się na zaoferowanie na stałe pracy dla elektryka. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, zgodnie z prawem poważniejsze usterki instalacji elektrycznych mogą być wykonywane tylko przez specjalistów. Jest to zawód wysokiego ryzyka i dlatego trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje, aby go wykonywać. W przypadku braku umiejętności i wiedzy o naprawie instalacji może dojść do poważnego uszczerbku na zdrowiu a nawet do prawdziwej tragedii.

Pilnowanie szkolnych pieców grzewczych

W szkołach korzysta się z różnego rodzaju ogrzewania. To, jaki system grzewczy zamontowany jest w szkole w dużej mierze zależy od tego, ile lat liczy sobie budynek szkolny. Dlatego w szkołach wciąż pracują osoby odpowiedzialne za palenia w piecu. Dzieje się tak wówczas, gdy w danej szkole zamontowane jest ogrzewanie węglowe. Poza tym niektóre szkoły korzystają z miejskich sieci ciepłowniczych. Wówczas dyrektorzy szkół nie muszą martwić się o to, że trzeba palić w piecu w okresie zimowym. Wystarczy dobrze sprawdzić grzejniki i odkręcić je przed zimą, żeby w szkolnych pomieszczeniach panowała dobra temperatura. Oczywiście w klasach nie musi być przesadnie ciepło, ponieważ dzieci z zasady do szkoły ubierają się nieco ciepłej.

Czerpią energię z gazu

serwis nagrzewnic olejowych

Rodzaje grzejników
Grzejniki gazowe

Czerpią energię z gazu. Stosowane są rzadko.

Wady i zalety:

Znikome zanieczyszczenie powietrza na zewnątrz budynku.
Dosyć wysoki koszt ogrzewania (ale niższy niż elektryczne).
Konieczność zapewnienia ciągu kominowego spalinowego.
Wysoki komfort użytkowania.
Możliwość szybkiego włączenia lub wyłączenia o dowolnej porze.

Grzejniki gazowe metalowe (żeliwne, lub z innego metalu)

Wady i zalety:

Silne nagrzewanie się powierzchni grzejnika (możliwość poparzenia).
Szybkie stygnięcie po zgaszeniu gazu.
Szybkie nagrzewanie się pomieszczeń.
Nierówna temperatura w pomieszczeniu (przy grzejniku upał, z dala ? chłód).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie

Dodane: 13-04-2019 17:39